Na bielenie zubov môžete využiť veľa možností

Ľudia sa čím ďalej, tým viac starajú o svoj zovňajšok. Kedysi im bolo jedno, ako vyzerajú, čo dokazoval aj stav chrupu. Dnes už ale všetci chceme byť pekní, najlepšie úplne bez chyby. Ako začať premenu lepšie, ak nie vizuálne? Ak je aj váš chrup v stave, ktorý si vyžaduje zlepšenie či už tvaru alebo zafarbenia, tak ste tu správne. Biele zuby bez rôznych fľakov a škvŕn sú totiž základom krásneho a uvoľneného úsmevu. Určite ste si všimli, že väčšina ľudí, ktorí sa svojim chrupom nemôžu chváliť, si často pri rozprávaní alebo smiechu zakrývajú ústa, prípadne sa týmto aktivitám bránia. Ak sa tento problém týka aj vás, nezúfajte. Bielenie zubov totiž ešte nebolo jednoduchšie, o čom svedčí aj web. Dnes máte na výber z množstva metód, takže si stačí vybrať len tú, ktorá vám najviac vyhovuje.

Bielenie zubov u profesionála

zubarske vybavenieMnoho ľudí sa zvykne obracať na pomoc profesionálov. Pravda je ale taká, že ide o veľmi drahé zákroky, ktoré si vyžadujú vaše dlhodobé šetrenie a uskromňovanie, nakoľko môžu vyjsť aj na niekoľko stoviek eur. Pritom nie vždy stačí len jedno sedenie. Sedenia je potrebné aplikovať niekoľkokrát, pričom to závisí od aktuálneho zafarbenia chrupu a od počtu odtieňov, o ktorý si ho chcete zmeniť.

Profesionálne bielenie zubov býva nepríjemné, pretože do úst vám vložia náustok, ktorý zamedzuje tomu, aby sa bieliaca látka dostala mimo zubov a aby nedošlo k jej prehltnutiu. To znamená, že ústa máte otvorené dokorán, čo teda určite pôsobí aj na vysúšanie ústnej dutiny, čo je určite nepríjemné. Zmena zafarbenia chrupu u zubára sa odoráva pomocou silne koncentrovaných látok, takže jeden nesprávny pohyb alebo zlá doba aplikácie môžu pokaziť úplne všetko. Ak hľadáte možno bezpečnejšiu, finančne a časovo menej náročnú a možno aj aplikačne jednoduchú metódu, mohli by ste vyskúšať aj domáce bielenie zubov.

Ako si vybieliť zuby aj doma?

Pokiaľ ste časovo viac vyťažený, nemôžete si dovoliť za profesionálne bielenie zubov vyhodiť aj niekoľko stoviek eur a veríte sami sebe, je výhodnejšie vyskúšať aj niektoré domáce metódy. Konkrétne prípravky si môžete zakúpiť v kamenných predajniach, ale aj v lekárňach, no najvýhodnejšie ich určite nájdete na internete. Druhou možnosťou je riskovať viac a bieliaci prípravok si namiešať za pomoci konkrétnych surovín.

Mnohé recepty na domáce bielenie zubov, ktoré ste možno našli, sú však veľmi nebezpečné. Jednak, že neboli klinicky overené a mnohokrát ich zloženie nezodpovedá tomu, čo sľubujú. Ak ste našli babské recepty na kurkumovú pastu, na masy zložené z citróna, jahôd, banánov, sódy bikarbóny či iných bežne dostupných kuchynských ingrediencií, buďte veľmi opatrný. Jednotlivé zložky môžu pri nesprávnom pomere a pri zlej dobe aplikácie poškodiť vašu sklovinu. A vybieliť poškodené zuby už nie je možné ani u profesionála. Skôr budete musieť investovať do ich nápravy ako do krásy.

Prípravky na bielenie zubov, ktoré si môžete zakúpiť, sú možno drahšie ako recepty, ktoré by ste si namiešali sami doma, no sú o to bezpečnejšie. Hlavne teda pokiaľ dbáte na to, či boli testované a možno si ich účinok overíte aj pomocou recenzií užívateľov. Určite silou mocou nekupujte najlacnejšie produkty, pokiaľ si neoveríte ich bezpečnosť a účinnosť. Ináč sa môžete zbytočne pripraviť o financie a účinok neuvidíte. V horšom prípade vám môžu uškodiť. Spomedzi prípravkov na bielenie zubov, ktoré sú na našom trhu dostupné môžete zmieniť napr. pasty, nite, ústne vody, gély, bieliace perá, prášky, zubné kefky. V súčasnosti sú veľkým a hlavne úspešným trendom bieliace pásiky, ktoré sú zlatou strednou bezpečnou a účinnou cestou získania krásneho chrupu spomedzi vyššie uvedených možností.

A čo tak vyskúšať bieliace pásiky na bielenie zubov?

Rôzne vyššie uvedené prípravky, ktoré by vám mali zabezpečiť krásny biely úsmev, sa pohybujú v cenách od 4 do 200 eur. Ako sme už ale naznačili, zlatou strednou, ale účinnou cestou sú práve bieliace pásiky na biele zuby. Na trhu ich je hneď niekoľko. No tie najlepšie vám vedia chrup vybieliť až o 14 odtieňov. Výsledky zvyknú byť viditeľné už po prvej aplikácii. Väčšina prípravkov tohto typu sa skladá z týždňovej kúry, no k dispozícii je aj kratšia, 5-dňová alebo dlhšia, v prípade, že váš chrup je silne zafarbený. bieliaca zubná pasta

Bieliacu kúru je potrebné pomocou bieliacich pásikov rozdeliť do niekoľkých dní, aby ste dosiahli čo najlepšie účinky. Aktívne látky totiž pôsobia aj po tom, čo si ich dáte z chrupu dole. Takže dobu pôsobenia a aplikácie si najlepšie určite nasledujúci deň po aplikácii. Prvý deň sa necháva pôsobiť 30 minút a každým ďalším dňom sa doba pôsobenia skracuje. A vy sa každým ďalším dňom môžete tešiť z bielych zubov. Bieliace pásiky na bielenie sú skutočne profesionálnou bieliacou sadou, vďaka  ktorej môžete dosiahnuť požadovaný cieľ rýchlo, za rozumnú cenu a nič neriskujete. Teda ak budete rešpektovať pokyny používania. Je vhodné dodať, že bielenie zubov všeobecne nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy, pre ľudí s nezdravým chrupom a pre deti.

Na záver by sme vám dali drobnú radu. Nekupujte lacné napodobeniny overených produktov, nakoľko na to môžete doplatiť sami a to poškodením chrupu. Je lepšie investovať do originálneho bieliaceho prípravku na biele zuby, ktorý je klinicky a zákazníkmi overený. Účinky a skutočný efekt prípravkov, ale aj bieliacich pásikov, si môžete overiť ľahko na internete, kde nájdete recenzie užívateľov. Tí k ním mnohokrát pridajú aj fotky, čo len ich účinok a dôveryhodnosť dosvedčuje. Recenzie vás môžu varovať pred planými sľubmi výrobcov a nekvalitnými výrobkami. Tým vedia uchrániť nielen vašu peňaženku, ale aj váš chrup.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najnovšie články

Najnovšie komentáre

    GiottoPress by Enrique Chavez