Prípravok na rast vlasov pre mužov, aj ženy

Aj ženy, aj muži majú túžby. Mnohokrát si to nepriznáme, ale zvyknú byť veľmi podobné. Tak napríklad také vlasy. Kto by ich chcel riedke, oslabené, rozštiepené, bez lesku, hrubé alebo také, ktoré nerastú? Všetci chceme hustú, krásnu, zdravú, lesklú hrivu, ktorú musíme pravidelne podstrihávať, ináč by bola nekontrolovateľná. Nanešťastie, príroda nenadelila každému a takouto vlastnosťou sa môžu pochváliť porasty hláv len u mála ľudí. Prečo vám teda vlasy nerastú? Ako ich pribúdanie podporiť? Pomôže nejaký prípravok na rast vlasov? Čo asi robíte zle? V článku vám predstavíme dôvody, ktoré môžu tento problém zapríčiniť, ale aj dostupné riešenia.

zena s blond vlasmiPrečo nerastú?

Je mnoho faktorov, ktoré ovplyvňujú kvalitu a teda aj dĺžku vášho porastu na hlave. Prvým faktorom je to, čo vám bolo dané do vienka. To znamená to, čo ste zdedili po vašich rodičoch. Ak boli obidvaja z kategórie „riedkohlavcov“, v horšom prípade „holohlavcov“, je veľká pravdepodobnosť, že tento osud postihne aj vás. A to aj vtedy, keď ste možno v detstve svoj rast vlasov nemuseli stimulovať žiadnym prípravkom a mali ste ich viac ako dosť. Na druhej strane sa niektoré znaky dedia len po ženskom, iné po mužskom pokolení. Existujú však aj iné faktory ako dedičnosť.

Spomalený rast vlasov môže mať na svedomí nedostatok vitamínov a iných živín, ktoré vaše telo potrebuje a vhodný prípravok vám ich doplní. V súvislosti s našou problematikou sú najdôležitejšie vitamíny zinok, železo a magnézium (teda horčík). Rast vlasov sa spomaľuje aj s pribúdajúcim vekom a takisto sa mení aj ich kvalita. Tak ako vek pôsobí na ochabovanie svalstva, kĺbov a iných orgánov, tak pôsobí aj na jednotlivé bunky tela, v tomto prípade na vlasové folikuly, ktoré už nie sú vyživované tak, ako za mladi.

Rast vlasov ovplyvňuje aj vaše psychické rozpoloženie. Ak momentálne prežívate ťažké emočné, stresujúce alebo iné obdobie, ktoré negatívne ovplyvňuje vašu vnútornú pohodu, môže to byť vysvetlením vašich problémov. Zlé psychické rozpoloženie totiž vplýva na hladinu rôznych hormónov vo vašom tele, čo pôsobí na úplne všetky časti tela a teda aj na vlasové folikuly. Bude to možno klišé, ale ak budete v psychickej pohode vy, je veľká pravdepodobnosť, že docielite rýchlejší rast vlasov, zlepšíte ich kvalitu a pomocou špeciálneho prípravku získate tie najlepšie výsledky.

Sen mužov a žien je na dosah

Bez toho, aby sme diskriminovali jedno či druhé pohlavie, povedzme si pravdu. Horšie sú na tom muži, aj keď ženy vnímajú riedke vlasy oveľa tragickejšie a to hlavne kvôli rôznym predsudkom a vzorom o ideáloch krásy, ktoré si niekto vymyslel. Práve na ženské pohlavie kladieme väčší dôraz, čo sa dokonalosti a upravenosti týka. Ženy sa ale nemusia zaoberať takými problémami, akým čelia muži, či už ide o kúty na hlave či plešinu v strede hlavy. Väčšinou ich trápi „len“ rednutie. No podporu rastu vlasov, ich zahustenie a zlepšenie kvality môžete dosiahnuť pomocou nejedného prípravku. K dispozícii máte výživové doplnky, vitamíny, zábaly, masky, šampóny, balzamy či tabletky, ktoré by vaše vlasové folikuly mali stimulovať.

Vybrať si teda môžete z rôznych prípravkov a produktov v rôznych cenových reláciách. Dokonca si môžete zvoliť to, čo je vám príjemnejšie. Či už ide o praktickejšie tabletky a výživové doplnky, ktoré len prehltnete a čakáte na výsledok, ktorý sa dostaví o pár týždňov. Alebo si zakúpite šampón, masku, balzam či iný prípravok na rast vlasov, ktoré je potrebné na oblasť hlavy priamo aplikovať. Žiada si to síce viac času a zručnosti, no vďaka ním môžete efekt tabletiek a iných produktov umocniť.

Veľmi dobrou vlastnosťou súčasných prípravkov na rast vlasov, či už ide o tabletky, vitamíny, masky či balzamy je, že ich môžu využívať aj muži, aj ženy, ak nie je uvedené ináč. Výrobcovia si uvedomujú, že už dávno nejde len o ženský problém, ale krásne husté  a kvalitné vlasy by chceli mať aj muži, hoci o tom nehovoria až tak často. Nečakajte zbytočne na to, kým budete úplne zúfalý, veď problém môžete vyriešiť už teraz. zena s hustym vrkocom

Vybrať si ten správny prípravok na rast vlasov z množstva ponúkaných môže byť naozaj náročné. My vám odporúčame riadiť sa recenziami užívateľov, ktoré vám o produkte povedia najviac. Hory doly vám sľúbi každý výrobca. Rovnako je možno zbytočné sa na názor pýtať predajcu, hoci aj v lekárni, nakoľko produkt na vlastnej koži nevyskúšali a ide len o ich dohady. Nevyhadzujte zbytočne veľa peňazí za prípravok, vitamíny a tabletky na rast vlasov, ktoré vám nepomôžu. Na internete si rýchlo nájdete tie, s ktorými boli používatelia, či už muži alebo ženy, spokojní a nič neriskujete!

Ako ináč podporiť a urýchliť rast vlasov?

Vaše vlasové folikuly môžete stimulovať aj úplne jednoduchým ťahom. A síce masážou pokožky hlavy. Pochopiteľne, nemasírujte ju nijako násilne. Potrebné je masáž robiť s citom. Ideálne je ju skombinovať s aplikáciou nejakého vyživujúceho olejčeka, balzamu, masky či iným prípravkom na rast vlasov. Na masáž stačí využiť vaše prsty, prípadne poproste niekoho, či vám s tým nepomôže. Zakúpiť si môžete aj špeciálnu pomôcku na masáž hlavy, ktorá vašu pokožku nielen prekrví, čím môže stimulovať vlasové folikuly, ale pomocou nej si doprajete veľmi príjemný relax.

Kvalitu a hustotu vlasov ale môžete podporiť a rast urýchliť aj jedlom, konkrétne konzumáciou čerstvého ovocia a zeleniny, ktoré obsahujú najviac prírodných vitamínov. To sa neodrazí len na pokožke hlavy, ale aj na celom vašom organizme. Viac tipov a rád na rýchlejší rast vlasov aj bez špeciálneho prípravku nájdete na https://howdoesshe.com/how-to-grow-long-hair/.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najnovšie články

Najnovšie komentáre

    GiottoPress by Enrique Chavez