Havarijné poistenie online

Havarijné poistenie uzatvorené onlineS novým rokom bežne prichádza k zmenám cien za určité produkty, ako je elektrina, plyn, voda, tiež sa mení aj cena niektorých potravín. Ak máme pravdu povedať, väčšinou idú ceny stále hore. Takisto sa vždy menia aj ceny havarijného poistenia, závisí pri tom aj od poisťovne, ako sa jej darilo za uplynulý rok, a aj na základe toho sa rozhodne, ako upraví svoje ceny. Ak vaša poisťovňa ohlási zvyšovanie cien, máte samozrejme možnosť prejsť do inej poisťovne. Zväčša sa tak stáva ku koncu poistného obdobia. Podať výpoveď havarijného poistenia nie je žiadna veda, no ak chcete byť aj naďalej poistený, mali by ste si začať hľadať nové poistenie. A nie je nič jednoduchšie, ako si porovnať všetky ceny a ponuky na jednom mieste. Pýtate sa kde? No predsa na internete. Na to všetko môžete použiť ponuku na kvalitné kasko poistenie online, kde si môžete porovnať cenu aj z iných poisťovní.

Ak teda zvažujete zmenu aktuálnej poisťovne, alebo ste si kúpili auto, na ktoré chcete uzavrieť havarijné poistenie, pre dobrý prehľad vám poslúži spomínaná kalkulačka. Je na tejto stránke Insuro. Pomocou nej si môžete poistenie nielen porovnať, ale aj online uzavrieť.

Viac tu: https://www.insuro.sk/

Výhody havarijného poistenia online

Havarijné poistenie online je to pravé, pokiaľ nemáte toľko času, aby ste obehávali všetky pobočky a všade sa vypytovali na cenu a podmienky poistenia. To isté platí aj pri obtelefonovávaní poisťovní. Zabralo by vám to veľmi veľa času, ktorý takto môžete stráviť oveľa príjemnejšie. To znamená, že všetky údaje vyplníte iba raz a kalkulačka vám vygeneruje všetky relevantné výsledky od všetkých poisťovní. A nemusíte sa ani obávať, že by ste prišli o nejakú zľavu. Práve naopak. Pre viacerých z vás to bude lacnejšie, pokiaľ si uzatvoríte havarijné poistenie online. A to aj na staršie vozidlo.

A čo všetko je potrebné zadať do takej online kalkulačky, aby ste sa dostali k ponukám poistenia? Len základné údaje o poisťovanom vozidle a o majiteľovi vozidla. To isté by ste museli uvádzať aj pracovníkovi na pobočke. Z dokladov by ste mali mať pri sebe občiansky a vodičský preukaz a technický preukaz vozidla. To všetko vám bude stačiť na správne vyplnenie údajov, na základe ktorých vám budú zobrazené všetky relevantné ponuky. Poistenie býva zobrazené veľmi prehľadne a býva usporiadané od najlacnejšieho po najdrahšie. Pri každej ponuke havarijného poistenia je aj krátky popis poskytovaných služieb. Pokiaľ chcete vedieť všetky podrobnosti, môžete si na ponuku kliknúť a preštudovať si ho podrobne a až po dôkladnom zvážení ho môžete uzavrieť. Dozviete sa teda:

  • názov poisťovne
  • cenovú ponuku
  • rozsah krytia
  • výška spoluúčasti
  • kryté havarijné riziká

Čo sa podieľa na tvorbe ceny havarijného poistenia?

Koleso na vozidleHavarijné poistenie je špecifický produkt a na jeho cenu má dosah viac faktorov ako je to napríklad pri povinnom zmluvnom poistení. Na viaceré parametre nebudete mať dosah, ale niektoré môžete ovplyvniť. Ak už máte kúpené auto, tak asi len ťažko ovplyvníte jeho značku, či továrenský model. Za niektoré značky si budete musieť na havarijnom poistení priplatiť. Taktiež už asi neovplyvníte váš vek. Poisťovne totiž uprednostnia, ak si uzatvára poistenie vodič, ktorý už má čo to odjazdené. Mladí vodiči sú v tomto tak trochu znevýhodnení, ale to všetko zmení čas. Cena poistenia sa odvíja aj od bydliska vodiča. Ak máte trvalý pobyt vo väčšom meste, tak rátajte s vyšším poistným.

No na druhej strane sú parametre, ktoré môžete vy samy ovplyvniť. Tým je napríklad aj predchádzajúci bezškodový priebeh. Poisťovne uplatňujú takzvaný bonus a malus, čiže odmenu za bezpečné jazdenie bez spôsobenej nehody alebo na druhej strane zvýšenie ceny za poistku v prípade spôsobenia škody. Na cenu havarijného poistenia vplýva aj zvolená spoluúčasť. To znamená, že si môžete zvoliť, či si priplatíte pri škodovej udalosti, teda si zvolíte vyššiu spoluúčasť, kedy si ale zaplatíte za poistenie menej. Alebo si navolíte spoluúčasť nižšiu, prípadne nulovú a v takom prípade cena za poistenie sa bude šplhať smerom hore. Existuje aj kasko bez spoluúčasti.

Ako získať najlacnejšiu ponuku

Viaceré poisťovne pristupujú aj k zníženiu poistného, pokiaľ máte vozidlo riadne zabezpečené. To znamená, že ak si priplatíte za bezpečnostný alarm alebo aj iné prvky, ktoré pomôžu k ochrane vozidla proti krádeži, znížite tak riziko odcudzenia a teda si zaslúžite platiť za poistenie menej. Poisťovne tiež poskytujú vernostné zľavy svojim klientom. Takže ak máte aj iný poistný produkt u nejakej poisťovni, môžete na havarijné poistenie dostať zľavu. A v neposlednom rade musíme spomenúť, že zľavu môžete u niektorých poisťovní získať aj vtedy, ak si uzavriete havarijné poistenie online. Viac k téme v článku od Insuro.

Ako sme už ale spomínali, dané poistenie je dosť špecifické a jeho cenu formujú viac či menej všetky dáta. My sme spomenuli len niektoré z nich. Veľa však závisí aj od jednotlivých poisťovní, každá z nich môže mať jednotlivé podmienky rôzne. Preto si naozaj dobre vopred preštudujte jednotlivé ponuky. Pomôže vám pri tom online kalkulačka havarijného poistenia, ktorá naozaj zohľadní všetky aspekty vozidla, vodiča a aj požadovaných služieb.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najnovšie články

Najnovšie komentáre

    GiottoPress by Enrique Chavez