5 základných rád, ako dosiahnuť krásnu pokožku tváre

Žena s krásnou pleťouAk sa cítite zmätení z toho, čo je potrebné robiť, aby bola pokožka vašej tváre stále krásna a mladá, určite v tom nie ste sami. Avšak, nemusí to byť tak zložité. Okrem používania skutočne kvalitných produktov je potrebné dodržiavať pravidelné každodenné návyky spojené so starostlivosťou o pokožku. Máme tu pre vás 5 základných rád, ako dosiahnuť krásnu pokožku tváre.

Najlepšie na týchto radách je to, že sú pre telo prirodzené a veľmi jednoducho aplikovateľné do vášho každodenného života.

Rada č.1 – Nakŕmte vašu pokožku

„Kŕmte“ svoju pokožku zdravými produktmi. Ak budete jesť zdravú stravu plnú prospešných živín, výrazne si tým zvýšite pravdepodobnosť, že sa pozitívne výsledky ukážu aj na vašej pokožke, ktorá bude krásna a stále mladá. Zdravé potraviny sú plné antioxidantov, ktoré chránia pokožku pred slnkom a rôznymi poškodeniami, a rovnako zabraňujú tvorbe vrások.

Najviac antioxidantov obsahuje ovocie, najmä bobule, zelenina a orechy. Dajte si avšak pozor na hlboko zmrazené smažené jedlá, spracované potraviny, údeniny alebo potraviny s vysokým obsahom cukrov. Tento druh potravín môže spôsobiť, že vaša pokožka bude vyzerať zanedbaná a bude mať množstvo fliačikov. Živiny svojej pokožke viete dopriať aj pomocou masiek, ktoré vás zbavia nejedného problému pleti. Ak vás trápia vyrážky, nezúfajte. Možnosti ich odstránenia je niekoľko.

Rada č.2 – Zvlhčujte vašu pokožku

Toto je pravdepodobne tá najdôležitejšia vec, ktorú môžete v rámci starostlivosti o pokožku urobiť. Hoci je pitný režim veľmi dôležitý, neznamená to, že denne môžete vypiť hektolitre vody. Bežne sa denne odporúča vypiť približne 8 až 12 pohárov vody. Môže sa zdať, že je to skutočne veľa a niekedy ani nie je možné vypiť za deň také množstvo vody. Voda podporí nielen krásu a zdravie vašej pokožky, ale aj rast vlasov.

Dennú spotrebu vody teda môžete nahradiť konzumáciou jedál s vyšším obsahom tekutín. Niektoré potraviny majú prirodzene veľmi vysoký obsah vody a týka sa to najmä surového ovocia a zeleniny. Je úplne jasné, že tento druh potravín je pre človeka veľmi dôležitý. Váš denný príjem vody teda pokojne nahraďte týmito potravinami pre celkové zlepšenie zdravia vášho tela a pokožky.

Rada č.3 – Relaxujte

Relaxovanie v prírodeStres má negatívny vplyv na celé telo človeka, avšak najviac sa tento vplyv ukazuje pravdepodobne na tvári a koži. Ak sa často stresujete a trápite, určite sa aj cítite staršie. Linky okolo vašich úst sa prehlbujú, kruhy pod očami sa zvýrazňujú.

Ak pocítite, že ste v strese, skúste sa na chvíľku zastaviť a niekoľkokrát sa zhlboka nadýchnuť. Niekedy si môžete na sebe všimnúť, že keď ste pod tlakom, zadržujete dych. Dýchanie uvoľňuje napätie a umožňuje vám uvoľniť sa. Predstavte si, ako sa všetky linky vyhladia, keď sa upokojíte a začnete relaxovať.

Nájdite si rôzne veci, ktoré vás zbavia stresu. Môže to byť napríklad horúca vaňa a príjemná pleťová maska, meditácia alebo možno joga. V rámci relaxácie a nadobudnutia novej energie sa nachádza aj skrášľovanie. Doprajte si zmenu. Zmeňte na sebe niečo, ak sa vám to nepáči. Máte krátke a riedke riasy? Pomocou séra dosiahnete ich rýchlejší rast a budete mať krásny výrazný pohľad. Možno by trochu zmeny privítali aj vaše zuby, ktoré sa v dôsledku rôznych vplyvov už ani nepodobajú na bielu farbu. Často sa na nich objavujú fľaky, škrvny či dokonca celé zožltnú alebo zosivejú. Spôsoby bielenia zubov sú však rôzne.

Rada č.4 – Cvičte

Možno pochybujete o tom, či je cvičenie naozaj tak dobré pre pokožku. Ale skutočne je to tak. Keď cvičíte, po celom tele sa rozprúdi krv, a to viac, ako zvyčajne, čím vaša tvár získa živšiu farbu a celkovo sa budete cítiť lepšie. Zvýšený prietok krvi je pre pokožku prospešný. Len si pomyslite na to, ako vyzerá pokožka tuhých fajčiarov. Čiastočne za to môže znížený prietok krvi, ktorý je spôsobený práve fajčením.

Vymyslieť si môžete rôzne druhy cvičení. Dokonca aj jednoduché prechádzanie sa je výbornou aktivitou. Zamerajte sa na pohyb. Zvýšenie srdcového tepu bude pre vás veľkou výhodou.

Rada č.5 – Doprajte si dostatočný spánok

Každodenný dostatočný spánok je pre telo človeka nesmierne dôležitý a nie nadarmo sa hovorí „vyspať sa do krásy“. Počas spánku vaše telo regeneruje a „opravuje“ všetky nedostatky. Aby bola vaša pokožka stále živá a pekná, poskytnite svojmu telu dostatočný a kvalitný spánok.

Čo máme na mysli, ak povieme dostatočný? Každý človek je iný, ale vo všeobecnosti platí, že najlepším spánkom je 7 až 9 hodinový spánok každú noc. Ak chcete vedieť, či spíte dostatočne, pozorujte sa počas dňa, či na vás neprichádza únava. Takisto telu prospieva pravidelnosť. Je dôležité vstávať a chodiť spať v približne rovnakom čase.

Aké je to jednoduché! Aby ste mali krásnu pokožku tváre, stačí iba dodržať týchto 5 základných rád. Koniec koncov, kto by nechcel mať krásnu pokožku?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najnovšie články

Najnovšie komentáre

    GiottoPress by Enrique Chavez